Jak zamówić projekt Jak Ważne Informacje Projekty małych domów Kosztorysy projektów
piątek 27.11.2015.+ dodaj do ulubionych

Domy tanie w budowie także mogą wyglądać atrakcyjnie!

W przypadku domów jednorodzinnych raczej łatwe będzie obalenie mitu, że to co tanie nie może być ładne. O urodzie domu z zewnątrz na szczęście nie decyduje ani jego wielkość, ani też stopień skomplikowania konstrukcji, czy wymyślna forma. Jeżeli tylko nie planujemy domu dla rodziny wielopokoleniowej, to jego rozsądna wielkość nie będzie wymagała rozczłonkowania bryły i innych zabiegów projektowych, które mogłyby podrażać inwestycję. Tanie domy powinny swój urok zawdzięczać wyważonym proporcjom i co ważne nie mogą być pozbawione odpowiedniego detalu architektonicznego. Przemyślane użycie różnych kolorów tynków, opasek styropianowych, czy np. wyodrębnienie fakturą czy kolorem cokołu pozwoli na uzyskanie bardzo ciekawych efektów bez konieczności ponoszenia znacznych kosztów. Projekty tanich domów nie muszą także wyglądać jak bunkier; nie wolno bać się dużych otworów okiennych, jeżeli tylko są one umiejscowione od strony południowej. Przez duże okna balkonowe będzie doskonale ogrzewać się słońcem wnętrze i na pewno bilans zysków i strat będzie dodatni.

Domy tanie w budowie są zwykle pozbawione podrażających realizację lukarn oraz innych przełamań w dachu. Za to dodatkowego uroku mogą dodawać elewacjom odpowiednie formaty okien, zwłaszcza jeżeli pojawiają się na fasadzie w określonym rytmie. Małe domy z zasady mogą mieć lepsze proporcje, otwory okienne mogą być łatwiej wyeksponowane na ścianach o rozsądnych wymiarach. Przy niewielkich wymiarach budynku nie są konieczne czysto formalne podziały elewacji; już najzwyklejsze opaski okienne, czy wyodrębniony kolorem cokół pozwolą uzyskać dość ciekawy efekt. Projekty domów tanich w budowie podlegają oczywistym ograniczeniom wykluczającym zastosowanie drogich materiałów wykończeniowych i operowanie skomplikowaną fomą; ich zaletami ma być prostota i "skromna elegancja". Dla osiągnięcia zamierzonego efektu może wystarczyć podkreślenie strefy wejściowej lub innych charakterystycznych elementów budynku. Takie proste zabiegi mogą dać dobry efekt bez ponoszenia nadmiernych kosztów.

Na pewno takie zaprojektowanie domu, aby miał zarówno niskie koszty realizacji i eksploatacji, a także dobrze wyglądał nie jest łatwe, ale mamy nadzieję, że nasze propozycje ułatwią Państwu poszukiwania tych tanich i jednocześnie atrakcyjnych. Zwłaszcza w dzisiejszych realiach ekonomicznych gotowe projekty małych i tanich domów mogą okazać się bardzo pomocne w drodze do własnych czterech ścian.

> wszystkie artykuły
Minidom.pl to wybrane

projekty małych domów

studia Krajobrazy, charakteryzujące się niewielkimi kosztami budowy, prostą konstrukcją i stosunkowo niewielką powierzchnią użytkową, oraz informacje, jak oszczędnie wybudować własny dom. Kontakt: biuro@krajobrazy.com.pl
Projekty domów tanich w budowie, realizacje. Polecamy galerię realizacji domów jednorodzinnych studia Krajobrazy. > Zobacz więcej
Projekt domu o prostej geometrii i konstrukcji dachu Projekt domu o zwartej, kompaktowej bryle Projekt o rozbudowanej funkcji na niewielkiej powierzchni
Domy tanie w budowie także mogą wyglądać atrakcyjnie!

W przypadku domów jednorodzinnych raczej łatwe będzie obalenie mitu, że to co tanie nie może być ładne. O urodzie domu z zewnątrz na szczęście nie decyduje ani jego wielkość, ani też stopień skomplikowania konstrukcji, czy wymyślna forma. Jeżeli tylko nie (...)

> Czytaj dalej Projekty domów energooszczędnych

Większość z gotowych projektów domów jednorodzinnych zaprezentowanych na łamach naszego serwisu można poddać modyfikacjom, które zmienią je w projekty domów energooszczędnych. Zmniejszenie zapotrzebowania domu na energię można uzyskać różnymi drogami. Bardzo ważne jest zastosowanie (...)

> Czytaj dalej
Domy na każdą kieszeń!

Można śmiało zaryzykować stwierdzenie, że budowa własnego małego domu będzie doskonałym pomysłem i alternatywą dla zakupu mieszkania (...)

> Czytaj dalej Małe domy są popularne!

Coraz większą popularnością cieszą się u naszych klientów projekty małych domów, a więc o powierzchni porównywalnej do dużego mieszkania w budynku wielorodzinnym. Małe domy to nie tylko domy tanie w budowie, ale także pozwalają na utrzymanie ich przy ponoszeniu relatywnie niewielkich (...)

> Czytaj dalej
Gotowe projekty domów jednorodzinnych i ich adaptacja.

W celu uzyskania pozwolenia na budowę dla wybranego gotowego projektu domu, konieczne jest wykonanie jego adaptacji. Jej autorem może być dowolna osoba posiadająca uprawnienia do projektowania w branży architektonicznej oraz aktualny wpis do izby (...)

> Czytaj dalej Bezpłatny katalog projektów.

Polecamy nasz najnowszy bezpłatny katalog projektów! Znajduje się w nim aktualna oferta: wszystkie projekty gotowe naszego autorstwa. (...)

> Czytaj dalej
Koloryzator projektów.

Aby nasi Klienci mogli łatwiej dokonać właściwego wyboru, stworzyliśmy interaktywny moduł do kolorowania projektów (...)

> Czytaj dalej Domy tanie w eksploatacji.

Poszukując domu, który będzie korzystny w budowie oraz tani w późniejszej eksploatacji, trzeba najpierw  rozsądnie określić jego podstawowy parametr, czyli wielkość potrzebnej powierzchni użytkowej. Wielkość zawsze będzie miała znaczenie i jeżeli tylko na samym początku nie zapragniemy (...)

> Czytaj dalej
> wszystkie artykuły
Projekty małych domów energooszczędnych tanich w budowie.Copyright 2012 Quattro Sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone.