Jak zamówić projekt Jak Ważne Informacje Projekty małych domów Kosztorysy projektów
czwartek 26.11.2015.+ dodaj do ulubionych

Projekty domów tanich w budowie, realizacje.

Przedstawiamy domek DELICJA zrealizowany w okolicach Zielonej Góry. Jest to idealny przykład bardzo taniej w realizacji parterówki, o niewielkiej powierzchni użytkowej. Zdołano na niej zmieścić oprócz salonu aż 3 sypialnie, co zapewnia odpowiedni komfort nawet dla czteroosobowej rodziny. Warta podkreślenia jest ekonomiczna konstrukcja budynku, dzięki której takie gotowe projekty domów jak Delicja będą doskonałą ofertą dla wymagających, świadomych inwestorów. Na niskie koszty realizacji tego domu mają wpływ: kompaktowa bryła, brak masywnego stropu (ocieplony sufit jest podwieszony bezpośrednio do konstrukcji dachu), zbliżone do kwadratu formaty okien i dwuspadowy dach, przez który przechodzi tylko jeden komin.

Mimo postawionej na pierwszym planie dbałości o oszczędność, projekt domu DELICJA ma atrakcyjny wygląd zewnętrzny; jego elewacje cieszą oko dzięki zwieńczonemu gzymsem cokołowi oraz użyciu opasek wokół okien i przypór na narożnikach.

Następnym naszym obiektem referencyjnym jest dom SALSA zbudowany niedaleko Koszalina. Projekty domów takie jak SALSA są modelowymi przykładami chyba najbardziej oszczędnych budynków w układzie: parter + poddasze pod dwuspadowym dachem stromym. Bryła garażu jest dostawiona z boku budynku; często nasi klienci decydują się też na wariant bez garażu i ewentualnie jest on realizowany w późniejszym terminie. Etapowanie inwestycji ma ogromną zaletę, gdyż nie wymaga angażowania od razu tak dużych środków na budowę całego domu. Budując na początku dom bez garażu, albo nie wykańczając pomieszczeń na poddaszu, można się wprowadzić zdecydowanie wcześniej i ewentualny kredyt do zaciągnięcia na inwestycję będzie też mniejszy. Pozostałe roboty można wykonać po zgromadzenie następnych środków.

W domu SALSA na parterze oprócz salonu znajdziemy jedną sypialnię i kompletną łazienkę, co zapewnia minimum potrzebne do zamieszkania. Po zaadaptowaniu poddasza będą do dyspozycji trzy następne sypialnie (w tym jedna z garderobą) oraz duża łazienka. Program funkcjonalny tego niewielkiego domu o powierzchni użytkowej niewiele przekraczającej 100m2 jest bardzo atrakcyjny z uwagi na dużą ilość pomieszczeń, co pozwoli na komfortowe zamieszkanie rodziny co najmniej czteroosobowej. Projekty małych domów z poddaszem użytkowych pragniemy Państwu szczególnie polecić i właśnie SALSA jest doskonałym przykładem takiego ekonomicznego, wygodnego domu prostego w realizacji.

arch. Tomasz Włodarczyk.

Minidom.pl to wybrane

projekty małych domów

studia Krajobrazy, charakteryzujące się niewielkimi kosztami budowy, prostą konstrukcją i stosunkowo niewielką powierzchnią użytkową, oraz informacje, jak oszczędnie wybudować własny dom. Kontakt: biuro@krajobrazy.com.pl
Projekty domów tanich w budowie, realizacje. Polecamy galerię realizacji domów jednorodzinnych studia Krajobrazy. > Zobacz więcej
Projekt domu o prostej geometrii i konstrukcji dachu Projekt domu o zwartej, kompaktowej bryle Projekt o rozbudowanej funkcji na niewielkiej powierzchni
Domy tanie w budowie także mogą wyglądać atrakcyjnie!

W przypadku domów jednorodzinnych raczej łatwe będzie obalenie mitu, że to co tanie nie może być ładne. O urodzie domu z zewnątrz na szczęście nie decyduje ani jego wielkość, ani też stopień skomplikowania konstrukcji, czy wymyślna forma. Jeżeli tylko nie (...)

> Czytaj dalej Projekty domów energooszczędnych

Większość z gotowych projektów domów jednorodzinnych zaprezentowanych na łamach naszego serwisu można poddać modyfikacjom, które zmienią je w projekty domów energooszczędnych. Zmniejszenie zapotrzebowania domu na energię można uzyskać różnymi drogami. Bardzo ważne jest zastosowanie (...)

> Czytaj dalej
Domy na każdą kieszeń!

Można śmiało zaryzykować stwierdzenie, że budowa własnego małego domu będzie doskonałym pomysłem i alternatywą dla zakupu mieszkania (...)

> Czytaj dalej Małe domy są popularne!

Coraz większą popularnością cieszą się u naszych klientów projekty małych domów, a więc o powierzchni porównywalnej do dużego mieszkania w budynku wielorodzinnym. Małe domy to nie tylko domy tanie w budowie, ale także pozwalają na utrzymanie ich przy ponoszeniu relatywnie niewielkich (...)

> Czytaj dalej
Gotowe projekty domów jednorodzinnych i ich adaptacja.

W celu uzyskania pozwolenia na budowę dla wybranego gotowego projektu domu, konieczne jest wykonanie jego adaptacji. Jej autorem może być dowolna osoba posiadająca uprawnienia do projektowania w branży architektonicznej oraz aktualny wpis do izby (...)

> Czytaj dalej Bezpłatny katalog projektów.

Polecamy nasz najnowszy bezpłatny katalog projektów! Znajduje się w nim aktualna oferta: wszystkie projekty gotowe naszego autorstwa. (...)

> Czytaj dalej
Koloryzator projektów.

Aby nasi Klienci mogli łatwiej dokonać właściwego wyboru, stworzyliśmy interaktywny moduł do kolorowania projektów (...)

> Czytaj dalej Domy tanie w eksploatacji.

Poszukując domu, który będzie korzystny w budowie oraz tani w późniejszej eksploatacji, trzeba najpierw  rozsądnie określić jego podstawowy parametr, czyli wielkość potrzebnej powierzchni użytkowej. Wielkość zawsze będzie miała znaczenie i jeżeli tylko na samym początku nie zapragniemy (...)

> Czytaj dalej
> wszystkie artykuły
Projekty małych domów energooszczędnych tanich w budowie.Copyright 2012 Quattro Sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone.